Meble loftowe – czyli jakie?

Osoby wykonujące meble z drewna w czasie kursu stolarskiego.

Meble loftowe – czyli jakie?

Czy początki zawsze są trudne? Zwykle tak! Tak było również w naszym przypadku! Gdy zakładaliśmy firmę, nie wiedzieliśmy do końca, od czego zacząć. Nasza produkcja obejmowała łóżka w kształcie domków dla najmłodszych. Dużo pracy, dużo analizy i uczenia się na błędach. Wszystko po to by meble dla najmłodszych klientów spełniały wszystkie standardy bezpieczeństwa i były piękną dekoracją do dziecięcego pokoju.  Z czasem pojawiły się większe zlecenia – meble łączone ze stalą. Właśnie wtedy odkryliśmy, że to meble loftowe okazały się strzałem w dziesiątkę! 

Meble loftowe – jakie mają cechy?

Loft zrodził się w Nowym Jorku, kiedy to duże firmy przeniosły swoje oddziały na obrzeża rezygnując z zatłoczonych miast. Hale produkcyjne nagle zaczęły świecić pustkami i zaczęły cechować się minimalizmem. Oczywiście pustki szybko zostały wykorzystane, a hale przekształcone w mieszkania. 

Meble loftowe noszą cechy surowych wnętrz. Wykonany są przede wszystkim z litego drewna z dodanymi elementami metalowymi. Jedynym ograniczeniem jest więc wyobraźnia twórcy. Lite drewno sprawia, że każdy mebel jest wyjątkowy i wprowadza elementy nietuzinkowości do wnętrza miłośników stylu loftowego. To właśnie z oryginalność ceni się ten styl najbardziej!

Osoby wykonujące meble w czasie kursu stolarskiego

Czym charakteryzują się meble loftowe?

Metal i drewno to materiały, które zdaniem niektórych osób nie  są warte połączenia. Mimo sprzecznych opinii zachwyt ludzi nie zanika. Designerzy i architekci stale prześcigają się w tworzeniu nowych projektów mebli loftowych. 

Co więc robimy, aby meble loftowe były nosiły cechy loftu?

  • Kwadraty i prostokąty to cechy rozpoznawalne dla tego stylu.
  • Stonowane kolory – zbyt intensywne barwy nie znajdą miejsca w stylu loftowym
  • Lity kawałek drewna nie potrzebuje dekoracji  – ekspozycja materiału w najbardziej naturalnej postaci – o to chodzi w lofcie!

W obecnych przestrzeniach mieszkalnych prym stale wiedzie loft. Architekci wnętrz i inwestorzy nie przestają się nim zachwycać. Łatwość, z jaką przychodzi łączenie go z innymi stylami to również ogromna zaleta.

Meble loftowe eksponują przestronność wnętrza – z tego względu są chętnie wybierane nie tylko przez właścicieli domów i mieszkań, ale również przez przedsiębiorców, którzy elementy loftowe chętnie włączają do przestrzeni biurowych, tworząc tym wyjątkowy klimat industrialnego wnętrza

Panująca moda na minimalizm sprawia, że koniec popularności mebli loftowych nie wydaje się bliski. Dodatkowo meble loftowe są łatwe w utrzymaniu, przez co zapracowani użytkownicy bez problemu są w stanie zachować meble w świetnej kondycji, nie poświęcając wielu godzin na ich pielęgnację. 

Co możemy stworzyć w stylu loft?

W zasadzie wszystko, co powstanie w wyobraźni inwestora. Poza szkoleniami, którymi się zajmujemy w naszym sklepie z meblami loftowymi możecie znaleźć: 

  • regał loftowy,
  • stoły loftowe,
  • loftowe szafki RTV,
  • komody loftowe,
  • stoliki kawowe loftowe,
  • artykuły dekoracyjne loftowe.

Meble loftowe – zrób je sam! 

Meble loftowe to świetny wybór do każdego pomieszczenia. Zastanawiasz się, czy dałbyś radę sam stworzyć mebel w takim stylu? A być może brzmi to chwilowo jak cel nie do osiągnięcia? Rozbudź swój pierwotny instynkt i naucz się obróbki drewna. Możliwe, że okaże się to dla Ciebie chwilową rozrywką, ale niewykluczona jest również opcja, że będzie to pasja, która stanie się również sposobem na zarobek. Chcesz pochwalić się znajomym, że stworzyłeś stolik sam od podstaw? Tego możemy Cię nauczyć, a Ty będziesz mógł pokazywać efekty swoich działań!

Brzmi jak niedoścignione marzenie? Nasze kursy przekonają Cię, że dasz radę, nawet jeśli o stolarstwie czytasz po raz pierwszy na tym blogu! Odpowiedni poziom kursu pozwoli Ci na stopniowe pochłanianie wiedzy. 

Jeśli brzmi to zachęcająco, może warto dać sobie szansę? Specjalne narzędzia i profesjonalne stanowiska pracy czekają na nowych adeptów stolarstwa! Meble, które wykonasz podczas kursu zabierzesz ze sobą jako wyróżnienie za poświęconą pracę. 

Oczywiście kurs stolarski to nie koniecznie bułka z masłem. Lata praktyki i zaangażowanie to podstawa, efekty nie są dostrzegalne natychmiast! Jeśli jednak wolisz gotowe produkty do ręki. Nic nie szkodzi! Te dostępne są w naszym sklepie!